Siemanko!

Ostatnio wpadłem na pomysł, który może i was do czegoś zainspiruje. Podobno nie ma głupich pomysłów, są tylko takie, które się źle wykorzystuje. Chciałem ostatnio pobawić się pogodą więc siadłem do pisania scenariusza do Cthulu, który by wspomagał taką zabawę. Siedział, myślał i nic nie mógł wymyślić. A to przecież takie fajne, takie proste, myk burza piaskowa, myk ulewa, myk grad, myk śnieżyca… hmm śnieżyca powiadasz. Dobra, mamy śniezyce, pięknie, ułatwia nam zacieranie śladów, ułatwia nam testy na przetrwanie (nam mam na myśli Strażników Tajemnic, bo badacze mają pod górkę) i zadałem sobie w tym momencie pytanie, które polecam też wam, przy tworzeniu scenariuszy, ale czy to będzie zaskoczenie takie jak myślałem?

Przecież śnieżyca w górach, tam gdzie jej się każdy spodziewa, to nawet będą ciepłe kurtki mieć, chyba, że zgubią uciakając przed niedźwiedziem (he he). Czy to będzie na tyle fajne i atrakcyjne, taki mocniej padający śnieg? A czy będzie miał sens? Czy coś wniesie? Czy będzie tylko upierdliwym utrudnieniem, które będzie irytowało graczy? Jak więc zrobić, żeby napadało im śniegu, ale żeby to było takie o, że coś, że dlaczego? Wysłałem ich na Hawaje. No spodziewasz się tam śnieżycy? Zabierzesz kożuszek? 😀 dlaczego śnieg właśnie tam? Cóż, jak już metoeorolog, footballista, gwiazda filmowa i bibliotekarka z zamiłowaniem do okultyzmu trafili na jedną wyspę, to musiało się tam coś podziać, prawda?

Czy to ma na pierwszy rzut oka sens? Nie. Czy można tak zrobić? Ba, nawet trzeba, sytuacja jest prosta, kulstyści zaczynają odprawiać rytuał, który powoduje anomalie pogodowe. Dlaczego akurat Badaczy to obchodzi? Bo zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które są związane z tajemnicami z ich przeszłości. A teraz zadaj sobie pytanie, czy tak z czystej ciekawości nie chciałbyś się dowiedzieć, dlaczego na Hawajach spadł śnieg?  Czy jako niedoceniony meteorolog z kompleksami, mając w tym momencie szanse na odkrycie czegoś wielkiego, odpuścisz? Czy będąc gwiazdą NFL, której ciężarna Żona zginęła w trakcie dziwnej śnieżycy podczas pobytu w Los Angeles, nie będziesz chciał sprawdzić co się dzieje? Motywów można mieć mnóstwo.

Na koniec weź jeszcze wrzuć, że kultyści wyznają nordyckich bogów, bo możesz.

Wpis przeznaczony dla Mistrzów i Mistrzyń, ale jeśli grasz, to pamiętaj, że ta zasada tyczy się też Ciebie. Nie ma głupiego pomysłu, jest tylko taki, który źle wykorzysujesz 😉

Do następnego moi robaczywi 😀

Dodaj komentarz